Léket kapott a fogyókúrás elmélet? avagy

Így segíti a testsúlycsökkentésed érdekében kínai szervóra a tested energiaáramlását!

A kínai orvoslás szerint a testünkben a meridiánokon keresztül áramlik a csí, vagyis az az energia, ami gyakorlatilag az életben maradáshoz, a test működéséhez és annak fenntartásához szükséges.

A kínai orvoslás szerint ez az energia már a születésünk előtt ott van, létezik. A testünk energiaáramlását pedig a kínai szervóra segítségével tudjuk fenntartani. Persze most biztosan felmerül benned, hogy mi is az a szervóra.

Ma cikkemben nem csak a szervórát mutatom be számodra, hanem azt is, hogy ezt a csodálatos Ősi működő „rendszert” hogyan alkalmazhatod egyszerűen a fogyásod érdekében. 

Óráról órára

Az ember az életét gyakorlatilag óráról órára éli meg, azonban, amikor az óra szót alkalmazzuk, akkor nem konkrétan az eszközről beszélünk, ami az időt mutatja, hanem a kvázi belső óráról, ami az egészségügyi állapotunkról is árulkodik.

A szervóra elmélete szerint ugyanis minden órához tartozik egy szerv, mely alapján órára órára élünk és eszerint meghatározott időközönként áramlik a testünkben az energia.

Ha ez a rendszer felborul, akkor jó eséllyel fogod magad nagyon rosszul érezni, azonban ha megfelelően be tudod a belső órádat állítani, akkor hosszútávon is egy kiegyensúlyozott életet élhetsz majd. 

A szervóra felépítése

A kínai szervórának hála lehetőséged van megtudni, hogy egy adott időpontban melyik szerved dolgozik, sőt a szervóra útmutatójának segítségével azt is megtudhatod, hogy melyik belső szerveddel lehet esetlegesen probléma.

Ha hiszel ennek a rendszernek a működésében és figyelsz a jelekre, akkor akár a különböző betegségek kialakulásának kockázatát is jelentősen csökkentheted. Nézzük is a tényeket! 

A szervezet aktivitása a szervóra alapján

1 és 3 között – Máj

A szervezet teljesítőképessége ebben az időszakban a legalacsonyabb. A máj ilyenkor teljes erőbedobással igyekszik méregteleníteni, tehát nem szabad tovább terhelni. 

3-5 óra között – Tüdő, légutak

Ez a tüdő aktív ideje, ekkor készül fel gyakorlatilag az egész napos munkára. 

5-7 óra között – Vastagbél

Ebben az időszakban működik a legaktívabban a vastagbél, vagyis ez az egészséges székletürítés időpontja is. Ilyenkor megszabadítjuk a testünket a salakanyagoktól és felesleges mérgektől, így azok nem fognak tudni visszaszívódni és nem fogják csökkenteni a teljesítőképességet sem. 

7-9 óra között – Gyomor

A gyomor ekkor dolgozik a leghatékonyabban, vagyis ez a bőséges, ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag reggeli ideális időpontja. 

9-11 óra között – Idegrendszer, lép

Ilyenkor a testhőmérsékletünk optimális, az idegrendszer pedig a legnyugodtabb. Ebben az időszakban a legmagasabb a teljesítőképesség is, így ez egyértelműen az aktív munka és a tanulás ideje. 

11-13 óra között – Szív

11 órát tartják a szívciklus csúcspontjának, ez kvázi a legtökéletesebb időpont a sportolásra. Délben már erősödik a gyomorsav, majd pedig az epetermelődés, így készen is állhatsz egy finom ebéd elfogyasztására. 

13-15 óra között – Vékonybél

Ekkor már lassul a vérkeringés, az energiák a vékonybélnek kezdenek koncentrálódni, sőt ebben az időszakban a fájdalom érzékelése is csökken. 

15-17 óra között – Húgyhólyag

Ilyenkor dolgozik a húgyhólyag a legintenzívebben, éppen ezért ilyenkor érdemes lehet bőségesen fogyasztanod valamilyen – cukormentes – folyadékot. A szervezet ilyenkor ugyanis hatékonyan üríti ki a méreganyagokat, ereje teljében van, így ekkor akár még sportolhatsz vagy tanulhatsz is. 

17-19 óra között – Vese

Ekkor van a vese a legnagyobb tisztító munkában, így ilyenkor már érdemes lehet nem terhelni zsírral vagy éppen cukorral vagy egyéb bármilyen más mérgező anyaggal. Ebben az időszakban csökken a vérnyomás, a szívműködés elkezd lassuli, vagyis nem árt megpihenni egy kicsit munka közben, sőt ilyenkor érdemes lehet elfogyasztani egy könnyű vacsorát. 

19-21 óra között – Szívburok, véredények

Ilyenkor indul be a szívburok és a vér ún. munkaideje. Ha ilyenkor például eszel, akkor azt már a szervezet nem dolgozza fel, hanem elraktározza. 

21-23 óra között: „Hármas melegítő’

Ez nyilvánvalóan nem egy szerv, hanem azt a helyet jelöli, ahol a testünk alsó, középső illetve felső részének szervei együttműködnek. Ennek feladata, hogy a légzés, az evés, illetve az ivás során a szervezetbe jutó, tüdő és gyomor által felvett energiákat a testedbe irányítsa. Ez az időszak egyértelműen a pihenés ideje, a lelki és testi nyugalom megélése. 

23-1 óra között – Epehólyag

Ilyenkor a legintenzívebb az epehólyag görcskészsége, ebben az időszakban kevésbé csillapítható a fájdalom.

Hogyan kapcsolódik mindez a Te egészséges testsúlycsökkentésedhez?

A kérdés jogos, ám ha alaposan áttanulmányozod a biológiai órát, akkor láthatod, hogy a különböző időpontok mind más dologra alkalmasa. Eszerint mindennek meg van a maga ideje, mind a táplálkozásnak, mind pedig a sportnak.

Persze a mai világban nem lehet száz százalékosan követni a biológiai óránkat, azonban nem árthat figyelembe venned az étkezések és az tornák, edzések időpontjának kialakítása során.

Mi is ezt vettük alapul, amikor megalkottuk legújabb programunkat melyet 2019. november 14. –én a cukorbetegek világnapja alkalmából fogok megosztani elsők között a Zsírégetés Harcosai Közösségével. 

Ez egy páratlan lehetőség

A nagyközönség számára a termékek csak a bevezető kampányunk után lesz elérhetőek, de már nem ilyen kedvező akciós áron. Ha most szemfüles vagy akkor rengeteget spórolhatsz.

Felkeltettem az érdeklődésed? Akkor tarts velem holnap is ugyanis következő írásomban, arról fogok kicsit mesélni, hogy az új programunk  milyen “ütőkártyái” lesznek.

Üdvözlettel, Katona Zoltán
személyi edző és táplálkozás szakértő

Értékeld te is a bejegyzést

1 csillag2 csillag3 csillag4 csillag5 csillag (170 szavazat, átlag: 4,71 a 5-ből)
Loading...

Megosztom
Share on Facebook
Facebook
0

17 hozzászólás ehhez: “Léket kapott a fogyókúrás elmélet? avagy

  1. Értékelés: ismert dolgok, de még mindig nem tudom, hogy fogyok ezen ismeretek tudatában.

  2. Kedves Katona Zoltán!
    mindig nagy érdeklődéssel olvasom az igen hasznos tanácsait. Nagyon tetszik, hogy ezt nem erőszakosan hanem segítő szándékkal teszi.

    Köszönöm

  3. És mi van az óra átállításkor? Akkor melyik időszámítás szerint kell élni, a tavaszi vagy az őszi a mérvadó?

    1. Az óra átállás után a szervezet is szép lassan átáll mint ahogy Te is gondolom egy idő után megszokod és természetessé válik, hogy korábban sötétedik.

  4. Nagyon érdekesek és hasznosak az írásai tetszenek és gratulálok. Várom kíváncsian az új termeket. Üdvözlettel Éva.

  5. Kedves Zoltán! Folyamatosan olvasom hasznos, okos tanácsaidat, de csak most szólok hozzá. Ez a szervóra téma reményt ad nekem, hogy segítségével talán sikerül lefogynom. Várom további instrukciódat is.

  6. Engem is ėrdekel, nagyon figyelem felkeltő és tanulsågos írás! Vårom a folytatåst !!

  7. Kedves Zoltán!
    Érdekel ez a megoldás, szeretnék részt venni benne.

    Előre is köszönöm!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük