Bár az írásaim nagy részében arról beszélgetünk, hogy miként is tudsz lefogyni, mégis most rendhagyó módon arról lesz szó, hogy hogyan tudod megőrizni az alakodat, ha már egyszer lefogytál.
Ugyanis képzeld csak el, hogy ez utóbbi talán nehezebb, mint maga a fogyás. Persze kemény dió megszabadulni a feleslegtől, azonban utána megtartani az elért és vágyott súlyt, na az az igazi embert próbáló feladat. Éppen ezért mai írásomban összeszedtem neked néhány hasznos tippet, amivel megtarthatod a súlyt, amire mindig is vágytál.
Ne éhezz!
Tudom, hogy ez már nagyon elcsépelten hangzik, de ez az egyik örökérvényű igazság, amennyiben diétáról beszélünk. A tudatos és rendszeres táplálkozás ne csak a fogyókúra idején legyen az életed része, hanem utána is.
Éppen ezért nem szeretem a diéta kifejezést, ugyanis, ha te döntesz, akkor azzal egy életre szóló döntést hozol meg, kvázi életmódot váltasz. Vagyis nonszensz, hogy miután elérted a vágyott súlyt visszaállj a régi táplálkozási szokásaidra, pedig képzeld csak el, rengetegen így tesznek és emiatt buknak el.
A másik véglet pedig nyilván az éhezés, aminek következtében egy idő után a tested elkezd raktározni, végső soron pedig hízol. Ne úgy akarj fogyni, hogy éhezteted magad, mert a súlyvesztés csupán ideiglenes lesz. Ha hosszútávon gondolkodsz, akkor tudod, hogy a rendszeres és tudatos táplálkozás lesz a titok nyitja.
Kísérletezz új dolgokkal!
Az életmódváltók legnagyobb nehézsége a konyhában kezdődik, pedig el se tudod képzelni mennyi felesleges kalóriát iktatsz ki az életedből, ha te magad főzől. Persze sajnos a magyar konyha szereti a nehéz, kissé zsíros, húsosabb ételeket, ám ez nem jelenti azt, hogy te ne próbálkozhatnál más iránnyal.
Az étkezési szokásaid megreformálása nagy segítség lesz majd a fogyásban majd az alakod megtartásában. Már azzal is sokat segítesz magadon, ha például nem eszel kenyeret, illetve finomított cukrot, sőt rengeteg kalóriát megspórolhatsz, ha napraforgó olaj helyett a kókuszolajat vagy a lengmagolajat választod.
Hidd el a főzésen rengeteg múlik, a kísérletezéssel pedig élménnyé teheted a konyhában töltött perceket.
Találd meg az egészséges nasikat!
Mert bizony léteznek! Tudom, hogy ezt nehéz elhinni, de igenis léteznek. Ha neked is a vesszőparipáid az édességek és a nasik, akkor tudhatod, hogy ennek iktatása a diéta idején az egyik legnehezebb akadály. Éppen ezért igyekezz megtalálni azokat a nasikat, amiket beilleszthetsz a diétás étrendedbe. Ehetsz például étcsokoládét, na persze nem tömténytlen mennyiségben, illetve leteheted a voksod a különböző gyümölcsök mellett is, melyeket inkább a délelőtti, kora délutáni órákban fogyassz.
Az arany közép
Mint az élet minden területén a diéta során is az egyetlen járható út, ha megtalálod az egyensúlyt. Ha képes vagy egyensúlyt teremteni a mozgás és az étkezések között. Ugyanis nem lehet az egyik a másik nélkül. Bár az étkezés nagyban befolyásolja a kilók számát s, hogy mit mutat a mérleg, ám, ha feszesedni, izmosodni is szeretnél, akkor a mozgás elengedhetetlenné válik.
Persze csalóka lehet a dolog, mert, ha izmot építesz, akkor az bizony sokat nyom a latba és lehet, hogy a mérleg nyelve nem billen lefelé, de tudnod kell, hogy a mérleg teljesen mást mutat egy súlyokkal dolgozó és egy kardió edzéseket folytató ember számára.
Te, hogy látod mindezt?
Üdvözlettel, Katona Zoltán
személyi edző és táplálkozási szakértő
Igen, megtartani nem sikerül mindig, életformát kell váltani. A mozgás pedig kötelező!!
Nagyon igaz. ..
Koszonom szépen-
Köszönöm a tanácsokat. Számomra az életmód váltás az életemnek egy nagy szakasza lett. Tavaly januárban álltam át erre az étrendre. Közel 20kg fogytam és azóta sem híztam vissza 1kg sem. Igaz heti 5x futok este. Utána 20perc torna. De ez már az életem része,hiszen mindig sportoltam. 50éves vagyok, de tele energiával és nagyon jól érzem magam.
Nincs véletlenül valami jó kis szakácskönyv amiben reggeli ebéd vacsora receptek vannak?